8 јули (починале): Разлика помеѓу преработките

дополнување
[проверена преработка][проверена преработка]
сНема опис на уредувањето
(дополнување)
|valign="top" align="right"|[[2010]] 
|[[Крум Томовски]] — македонски академик, архитект и конзерватор.
|-
|valign="top" align="right"|[[2018]] 
|[[Теб Хантер]] — американски глумец.
|}
<noinclude>