8 јуни (починале): Разлика помеѓу преработките

дополнување
[проверена преработка][проверена преработка]
(дополнување)
(дополнување)
|valign="top" align="right"|[[1983]] 
|[[Мишко Крањец]] — словенечки писател.
|-
|valign="top" align="right"|[[2018]] 
|[[Ентони Бурдеин]] — американски готвач и тв-водител.
|-
|}