Разлика помеѓу преработките на „Професор“

Додаден 11 бајт ,  пред 2 години
с
нема опис на уредувањето
с
с
СОРАБОТНИЦИ|last=|first=|date=|work=|archive-url=|archive-date=|dead-url=|accessdate=}}</ref><ref>{{Наведена мрежна страница|url=http://www.tip.edu.mk/files/ZakonZaNauchnoIstrazuvachkaDejnost.pdf|title=ЗАКОН ЗА НАУЧНО-ИСТРАЖУВАЧКАТА ДЕЈНОСТ|last=|first=|date=|work=|archive-url=|archive-date=|dead-url=|accessdate=}}</ref>
 
Постои и титула „емеритус“ (Emeritus), којашто се дава на пензионирани професори, кои и понатаму остваруваат значајни достигнувања од одредена научна област.
 
== Наводи ==
278

уредувања