Разлика помеѓу преработките на „Пат околу светот за 80 дена (1956)“

с
нема опис на уредувањето
(ситна поправка)
с
[[Категорија:Авантуристички филмови]]
[[Категорија:Филмови на англиски јазик]]
[[Категорија:Добитници на Оскароскар за најдобар филм]]
[[Категорија:Филмови засновани на дела од Жил Верн]]
[[Категорија:Филмови засновани на романи]]