Универзитет на Југоисточна Европа: Разлика помеѓу преработките

logo
[непроверена преработка][непроверена преработка]
(+)
(logo)
{{внимание}}
[[Слика: Seeu logo.jpg|thumb|300px|right|Лого на ЈИЕУ]]
'''Југоисточен Европски Универзитет''' или скратено '''ЈИЕ''' е приватен универзитет во [[Тетово]] и [[Скопје]]. Главното седиште на универзитетот е во Тетово, формиран во [[2000]] година.