Разлика помеѓу преработките на „Серта“

Додадени 190 бајти ,  пред 2 години
Ознака: Изворно уредување 2017
Ознака: Изворно уредување 2017
<center>
<gallery mode=packed heights=120px>
Податотека:ЕкспедицијаЛакавичко 80.jpg|падинитеПадините на Серта над с. [[Лубница]]
Податотека:Серта 10.jpg|Гребен во средишниот дел на Серта
Податотека:Серта-Конечка Планина 02.JPG|Поглед на источните падини на Серта над с.[[Лубница]]
File:Серта 02.jpg|Поглед на западната падина на Серта
Податотека:Серта-Конечка Планина 03.JPG|Поглед на источните падини на Серта над с.[[Лубница]]
Податотека:Серта-Конечка Планина 01.JPG|Поглед на источните падини на Серта над с.[[Лубница]]