Разлика помеѓу преработките на „Никозија“

Додадени 33 бајти ,  пред 2 години
нема опис на уредувањето
| population_demonym = Никозиец
| population_note =
| timezone1 = [[EasternИсточноевропско European Timeвреме|EET]]
| utc_offset1 = +2
| timezone1_DST = [[EasternИсточноевропско European Summer Timeвреме|EEST]]
| utc_offset1_DST = +3
| postal_code_type = [[Поштенски кодови во Кипар|Поштенски код]]