Разлика помеѓу преработките на „Серта“

Додадени 104 бајти ,  пред 2 години
нема опис на уредувањето
Ознака: Изворно уредување 2017
| name = Серта
| other_name = Конечка Планина
| photo = ЕкспедицијаЛакавичкоСерта 8001.jpg
| photo_size =
| photo_caption = Поглед на падинитесредишниот дел на Сертапланината над с.Серта [[Лубница]]
| elevation =
| elevation_m = 1.159
<center>
<gallery mode=packed heights=120px>
Податотека:ЕкспедицијаЛакавичко 80.jpg|падините на Серта над с. [[Лубница]]
Податотека:Серта-Конечка Планина 02.JPG|Поглед на источните падини на Серта над с.[[Лубница]]
Податотека:Серта-Конечка Планина 03.JPG|Поглед на источните падини на Серта над с.[[Лубница]]