Разлика помеѓу преработките на „Џон Ф. Кенеди“

Одземени 4 бајти ,  пред 2 години
с (Отстрането уредувањето на 188.44.23.81 (разговор), вратено на последната верзија на ГП)
Ознака: Отповикување
Ознаки: Мобилно уредување Мобилно семрежно уредување
 
== Занимливости ==
Во чест на овој американски претседател е именувана улицата „Џон Кенеди“ во општинатаобршани [[Општина Чаир|Чаир]] во [[Скопје]].<ref>[http://maps.google.co.nz/maps?f=q&source=s_q&hl=en&geocode=&q=%D0%BA%D0%B5%D0%BD%D0%B5%D0%B4%D0%B8+%D1%81%D0%BA%D0%BE%D0%BF%D1%98%D0%B5&ie=UTF8&hq=&hnear=John+Kennedy,+Skopje,+Macedonia+(FYROM)&z=16 ул. Џон Кенеди,Скопје] - Google Карти</ref>
 
== Наводи ==
Анонимен корисник