Разлика помеѓу преработките на „Таратор“

Додадени 265 бајти ,  пред 2 години
изменета категоризација
(изменета категоризација)
 
}}
[[Податотека:TaratorBg.jpg|thumb|200px|Таратор]]
'''Таратор'''<ref>{{ДРМЈ|Таратор}}</ref> или '''таратур'''<ref>{{ДРМЈ|Таратур}}</ref> — освежителна салата или ладна супа, особено популарна во топлата пролет и жешкото лето.
 
== Како се прави (рецепт) ==
Лукот се дели на чешниња и се лупи. Чешнињата се ставаат во дибекот со сѐ солта и се толчат сѐ додека не се добие еднолична маса. Во дибекот се додава сето масло и со толчникот се меша сѐ додека маслото не се впие во истолчениот лук. Масата треба да добие конзистенција слична на мајонез. Киселото млеко се истура во длабок порцелански или стаклен сад и во него се додава истолчениот лук. Се меша за да се изедначи. Ако киселото млеко е прегусто, некои додаваат малку студена вода. Други пак претпочитаат тараторот да остане погуст.
 
Краставиците се мијат и се лупат. Потоа со остар нож се сецкаатсечкаат на ситни парченца. Наместо нож може да се употреби [[ренде]]. Иситнетите краставици се додаваат во смесата. По можност, се зачинува со листови свеж [[копар]] (''Anethum graveolens'').
 
== Сервирање ==
</gallery>
</center>
 
==Наводи==
{{наводи}}
 
[[Категорија:Македонска кујна]]
[[Категорија:Турска кујна]]
[[Категорија:Балканска кујна]]
[[Категорија:Турцизми]]