Разлика помеѓу преработките на „Костур“

Одземен 1 бајт ,  пред 1 година
=== Риби ===
 
Скелетот на рибите е или направен од 'рскавица ('рскавична риба) или од коски (коскена риба). Главната карактеристика на рибата, перките, се направени од коски и само перката на опашката е е директно поврзана со 'рбетот додека останатите се подржани од мускулите. Ребрата се поврзани со 'рбетот.
 
=== Птици ===
Анонимен корисник