Разлика помеѓу преработките на „Грузиска Советска Социјалистичка Република“

нема опис на уредувањето
(Svg version (GlobalReplace v0.6.5))
</table>
<tr><td align="center" colspan=2 style="border-bottom:3px solid gray;">[[Државно мото на СССР|Државно мото]]: <br />''პროლეტარებო ყველა ქვეყნისა, შეერთდით! ''
<tr><td align=center colspan=2>[[Податотека:Soviet Union - Georgian SSR.svg|270px]]
<tr><td>[[Официјален јазик]] <td>[[Грузиски јазик|грузиски]] од [[1978]]
 
Анонимен корисник