Разлика помеѓу преработките на „Азербејџанска Советска Социјалистичка Република“

нема опис на уредувањето
| align="center" colspan="2" | <center>Девиза: '''Бүтүн өлкәләрин пролетарлары, бирләшин!'''</center>
|--
| align="center" colspan="2" | [[Податотека:Soviet Union - Azerbaijan SSR.svg|280px270px|center]]
|--
| [[Главен град]] || [[Баку]]
Анонимен корисник