Разлика помеѓу преработките на „Азербејџанска Советска Социјалистичка Република“

нема опис на уредувањето
| width="50%" | [[Податотека:Emblem of the Azerbaijan SSR.svg|140px|center|Грб на Азербејџанска ССР]]
|--
| align="center" colspan="2" | <center>Девиза: '''Бүтүн өлкәләрин пролетарлары, бирләшин!'''</center>
|--
| align="center" colspan="2" | [[Податотека:Soviet Union - Azerbaijan SSR.svg|280px|center]]
Анонимен корисник