Азербејџанска Советска Социјалистичка Република: Разлика помеѓу преработките

нема опис на уредувањето
[непроверена преработка][непроверена преработка]
Нема опис на уредувањето
Нема опис на уредувањето
| align="center" colspan="2" | Девиза: '''Бүтүн өлкәләрин пролетарлары, бирләшин!'''
|--
| align="center" colspan="2" | [[Податотека:Soviet Union - Azerbaijan SSR.svg|280px]]
|--
| [[Главен град]] || [[Баку]]
Анонимен корисник