Молдавска Советска Социјалистичка Република: Разлика помеѓу преработките

нема опис на уредувањето
Нема опис на уредувањето
Нема опис на уредувањето
|+ <big>'''Република Советикэ Сочиалистэ Молдовеняскэ'''<br />
|- style="background:#efefef; text-align:center"
| width="50%" | [[Податотека:Flag of Moldavian SSR.svg|rightcenter|130px|Знаме на Молдавска ССР]]
| width="50%" | [[Податотека:Emblem of the Moldavian SSR (1957-1981).svg|90px|Грб на Молдавска ССР]]
|-
Анонимен корисник