Разлика помеѓу преработките на „Молекуларна физика“

нема опис на уредувањето
с
Еден важен аспект на молекуларната физика е дека од суштинско значење [[Атомска орбитала|за атомска орбитална]] теорија во областа на атомска физика која се проширува до [[молекуларната орбитална]] теорија.
 
== Поврзано ==
== Видете исто така ==
 
* [[Борн-Опенхајмерова приближност]]
* [[Спектроскопија]]
 
 
{{Physics-footer}}
{{Authority control}}
[[Категорија:Молекуларна физика]]
[[Категорија:Атомска, молекуларна и оптичка физика]]