Разлика помеѓу преработките на „Мите Грозданов“

Додадени 69 бајти ,  пред 3 години
с
нема опис на уредувањето
с
с
}}
 
'''Мите Грозданов''' (роден на {{роден на|14|декември|1943}} во {{роден во|Струмица}} - починал на {{починал на|25|ноември|2018}}) — македонски театарски, филмски и телевизиски глумец.
 
== Биографија ==