Заработка: Разлика помеѓу преработките

Додадени 19 бајти ,  пред 15 години
нема опис на уредувањето
[непроверена преработка][непроверена преработка]
с (Бот Додава: he:רווח, tr:Kâr)
Нема опис на уредувањето
{{никулец}}
'''Профит''' се дефинира како резидуална вредност стекната од оперирање во [[бизнис]]. Точниот метод на пресметување на профитот се разликува меѓу [[сметководство|сметководителите]] и [[економија|економистите]]. Профитот може да се оствари како работодавач или сопственик, но и како [[вработување|вработен]] во некоја фирма или огранизација.
 
'''Профит''' се дефинира како резидуална вредност стекната од оперирање во [[бизнис]]. Точниот метод на пресметување на профитот се разликува меѓу [[сметководство|сметководителите]] и [[економија|економистите]]. Профитот може да се оствари како работодавач или сопственик, но и како [[вработување|вработен]] во некоја фирма или огранизација.
{{Економија-никулец}}
[[Категорија:Економија]]
 
247

уредувања