Разлика помеѓу преработките на „Ономатопеја“

Одземен 121 бајт ,  пред 1 година
Одбиени последните 2 промени (од 92.53.54.214) и ја поврати преработката 3793379 на 92.53.34.205
(Одбиени последните 2 промени (од 92.53.54.214) и ја поврати преработката 3793379 на 92.53.34.205)
* ''Чук, чук'' Стојанче
* ''Туп, туп'' со ножињата
* ''Лаеше'' кучето
*Кучето лаеше
*Мачето мјаукаше
*Телефонот ѕвонеше
 
== Наводи ==