Сони Колбрели: Разлика помеѓу преработките

Додадени 264 бајти ,  пред 3 години
нема опис на уредувањето
[проверена преработка][проверена преработка]
Нема опис на уредувањето
Ознака: Изворно уредување 2017
Нема опис на уредувањето
Ознака: Изворно уредување 2017
| proteams = {{ct|CSF|2012}}<br>{{ct|BMT|2017}}
| majorwins = '''[[Класични велосипедски трки|Еднодневни трки и класици]]'''
:[[Гран Пиемонт]] (2018)
:[[Брабантсе Пејл]] (2017)
:[[Копа Берноки]] (2017)
:[[Гран Премио ди Лугано]] (2016)
:[[Тре Вали Варезине]] (2016)
| updated = 2818 августноември 2018
}}
 
: 10. [[Гран при Квебек 2017|ГП Квебек]]
;2018
: 1. [[Гран Пиемонт]]
: 1. [[Копа Берноки]]
: 1. Етапа 3 [[Тур де Свис 2018|Тур де Свис]]
: 2. [[Гран при Монтреал 2018|ГП Монтреал]]
: 2. [[Брабантсе Пејл]]
: 2. [[Копа Сабатини]]
: 3. Краен пласман [[Трка Дубаи]]
::1. Етапа 4
: 8. [[Омлоп Хет Ниусблад 2018|Омлоп Хет Ниусблад]]
: 9. [[Милано-Сан Ремо 2018|Милано-Сан Ремо]]
: 10. [[Гран Премио Бруно Бегели]]
{{Palmares end}}