Разлика помеѓу преработките на „Ономатопеја“

Додадени 43 бајти ,  пред 1 година
(Само мала промена во физичката точност на терминот. Самата природа нема глас, бидејќи е апстрактна, па затоа е промената од глас во звук)
Ознаки: Мобилно уредување Мобилно семрежно уредување
* ''Кукурику кукурику'' викна петелот
* ''Чук, чук'' Стојанче
* ''Туп, туп'' со ножињата
 
== Наводи ==
Анонимен корисник