Разлика помеѓу преработките на „Човекови права“

Одземени 618 бајти ,  пред 2 години
нема опис на уредувањето
* Казнувањето на личност без правилно судење
* Немањето [[право на глас]] или политичко претставувањa
 
== Надворешни врски ==
 
* [http://www.covekovi-prava.gov.mk/index.htm Архива на документи за човековите права на македонски јазик]
* [http://tmar.biz/mahatma/covekovi_prava.htm Човекови права - Списание за антиглобализам]
* [http://hroniki.info/ Човекови права - Русија]
* [http://www.hrichina.org/ Човекови права - Кина]
* [http://www.amnesty.org/ Amnesty International]
 
{{Соц-никулец}}
 
{{Нормативна контрола}}
[[Категорија:Права]]
Анонимен корисник