Разлика помеѓу преработките на „Човекови права“

нема опис на уредувањето
(embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information)
* Непостоење на бесплатно [[школување]]
* Казнувањето на личност без правилно судење
* Немањето [[право на глас]] или политичко претставувањепретставувањa
 
== Надворешни врски ==
Анонимен корисник