Разлика помеѓу преработките на „Америго Веспучи“

нема опис на уредувањето
с
 
{{Infobox Person
|image = Amerigo Vespucci01.jpg
| caption = Статуа на Веспучи пред Уфици галеријата [[Уфици]] во Фиренца
| birth_date = {{birth date|1454|3|9}}
| birth_place = [[Фиренца]], [[Република Фиренца]], денешна [[Италија]]