Разлика помеѓу преработките на „Варикап“

Додадени 75 бајти ,  пред 2 години
изменета категоризација
(изменета категоризација)
(изменета категоризација)
[[Категорија:Полуспроводнички компоненти]]
[[Категорија:Кондензатори]]
[[Категорија:Зборови кои ги нема во ТРМЈ]]