Рашка: Разлика помеѓу преработките

Додадени 142 бајти ,  пред 4 години
нема опис на уредувањето
[проверена преработка][непроверена преработка]
Нема опис на уредувањето
Нема опис на уредувањето
Ознаки: Мобилно уредување Мобилно семрежно уредување
{{Србија-гео-никулец}}
 
[[Категорија:Кнежество Србија (среден век)]]
Србите се населиле меѓу реките:Ибар,Лим,Дрина и Западна Морава во областа Рас.
Анонимен корисник