Разлика помеѓу преработките на „Вилијан Борхес да Силва“

Нема измена во големината ,  пред 1 година
нема опис на уредувањето
с
| years2 = 2007-2013 | caps2 = 140 | goals2 = 20 | clubs2 = {{Fb team Shakhtar Donetsk}}
| years3 = 2013 | caps3 = 11 | goals3 = 1 | clubs3 = {{Fb team Anzhi}}
| years4 = 2013- | caps4 = 158176 | goals4 = 2527 | clubs4 = {{Fb team Chelsea}}
| nationalyears1 = 2007 | nationalcaps1 = 12 | nationalgoals1 = 0 | nationalteam1 = {{flagicon|Бразил}} [[Фудбалска репрезентација на Бразил под 20 години|Бразил 20]]
| nationalyears2 = 2011- | nationalcaps2 = 49 | nationalgoals2 = 8 | nationalteam2 = {{flagicon|Бразил}} [[Фудбалска репрезентација на Бразил|Бразил]]
12.512

уредувања