Разлика помеѓу преработките на „Радомир (врв)“

Одземени 4 бајти ,  пред 2 години
с (додадена Категорија:Врвови во Бугарија користејќи го HotCat)
Ознаки: Мобилно уредување Мобилно семрежно уредување
 
== Име ==
Сè до 29 јуни 1942 г. врвот го носел името '''Калабак''', кое и денес се користи меѓу мештаните. Новото име му е дадено во чест на македонскиотбугарскиот цар [[Гаврил Радомир]].
 
== Патеки ==
Анонимен корисник