8 јуни (починале): Разлика помеѓу преработките

дополнување
[проверена преработка][проверена преработка]
сНема опис на уредувањето
(дополнување)
|-
|valign="top" align="right"|[[1908]] 
|[[Милан Арсов]] — македонски [[револуционер]].
|-
|valign="top" align="right"|[[1969]] 
|[[Роберт Тејлор]] — [[САД|американски]] глумец.
|-
|valign="top" align="right"|[[1983]]