Разлика помеѓу преработките на „Стреличарство“

нема опис на уредувањето
[[Податотека:ArcheryGermanyEarly1980s-2.jpg|мини|СтреличарствоСтрелаштвото е натпревар во [[Менхенгладбах]], [[Западна Германија]], јуни 1983 год.]]
[[Податотека:Brazilarcher.jpg|мини|Рикабактса стрелец се натпреварува во Бразилките Домородни Игри]]
[[Податотека:Bundesarchiv_Bild_135-S-18-07-16,_Tibetexpedition,_Volksfest,_Bogenschütze.jpg|мини|Тибетски стрелец, 1938]]
81

уредување