Сојузни држави и територии на Австралија: Разлика помеѓу преработките

с
нема опис на уредувањето
сНема опис на уредувањето
| {{знамеикона|Викторија|name=Викторија}} ||align=left| [[Викторија (Австралија)|Викторија]] || AU-VIC || VIC || држава ||align=left| [[Мелбурн]] ||align=right| 5.547.527||align=right| 227.416
|- align=center
| ||align=left| [[Ашмор и КартијеКартие]] || || || {{безпрелом|надв. тер.}} ||align=left| (Вест Ајленд) ||align=right| 0 ||align=right| 199
|- align=center
| {{знамеикона|Западна Австралија}} ||align=left| [[Западна Австралија]] || AU-WA || WA || држава ||align=left| [[Перт]] ||align=right| 2.296.411 ||align=right| 2.529.875