Разлика помеѓу преработките на „Ерих Фром“

Додаден 61 бајт ,  пред 1 година
→‎Библиографија: ситна поправка
(ситна поправка)
(→‎Библиографија: ситна поправка)
 
==Библиографија==
Ерих Фром бил исклучително плоден автор. Негови позначајни дела се:<ref>„Hronologija života i stvaralaštva Eriha Froma“, во: Erih From, ''Umeće ljubavi''. Beograd: Vulkan, 2017, стр. 187-190.</ref>
* „Психоанализата и социологијата“ (1928)
* „Догмата за Христос“ (1930)