Разлика помеѓу преработките на „Хановер“

Додадени 109 бајти ,  пред 1 година
с
Ознака: Изворно уредување 2017
Ознака: Изворно уредување 2017
{{Commons category|Hanover}}
{{Commons|Hannover}}
 
* {{wikivoyage|Hannover}}
* [http://www.hannover.de/ Службена страница]
{{Градови во Германија}}
{{Окрузи во Долна Саксонија}}
{{Градови во Хановер (регион)}}
{{Нормативна контрола}}
 
{{Избрана}}
[[Категорија:Хановер| ]]
 
[[Категорија:Хановер (регион)]]
{{Нормативна контрола}}
[[Категорија:Главни градови на германските покраини]]
[[Категорија:Хановер]]