Разлика помеѓу преработките на „Ерих Фром“

Додаден 81 бајт ,  пред 1 година
с
(→‎Творештво: дополнување)
== Творештво ==
 
Ерих Фром бил исклучително плоден автор. Негови позначајни дела се:<ref>Erih From, ''Umeće ljubavi''. Beograd: Vulkan, 2017, стр. 187-190.</ref>
* „Психоанализата и социологијата“ (1928)
* „Догмата за Христос“ (1930)