Аџилак: Разлика помеѓу преработките

Додадени 79 бајти ,  пред 3 години
изменета категоризација
Нема опис на уредувањето
Ознаки: Мобилно уредување Мобилно семрежно уредување
(изменета категоризација)
'''Аџилак''' или '''хаџ''' е одење на [[Муслимани|муслиманите]] во [[Мека]] и е еден од [[пет столбови на ислам|петте столбови на исламот]]. Не е само за муслиманите.
 
[[Категорија:Ислам]]
[[Категорија:Турцизми]]