Список на холандски монарси: Разлика помеѓу преработките

Нема измена во големината ,  пред 3 години
Замена на Image:Juliana_1963.jpg со Image:Juliana_1959.jpg (од страна на CommonsDelinker поради: File renamed: Criterion 3 (obvious error)).
[проверена преработка][проверена преработка]
с (Removing Link FL template (handled by wikidata))
(Замена на Image:Juliana_1963.jpg со Image:Juliana_1959.jpg (од страна на CommonsDelinker поради: File renamed: Criterion 3 (obvious error)).)
 
 
|-
|| [[Податотека:Juliana 19631959.jpg|100п|Кралицата Јулијана]]
|| '''[[Јулијана (кралица)|Јулијана]]'''
|| [[4 септември]] [[1948]]