Аџилак: Разлика помеѓу преработките

Додадени 46 бајти ,  пред 3 години
нема опис на уредувањето
(Создадена страница со: '''Аџилак''' или '''хаџ''' е одење на муслиманите во Мека и е еден од пет с...)
 
Нема опис на уредувањето
Ознаки: Мобилно уредување Мобилно семрежно уредување
'''Аџилак''' или '''хаџ''' е одење на [[Муслимани|муслиманите]] во [[Мека]] и е еден од [[пет столбови на ислам|петте столбови на исламот]]. Не е само за муслиманите.
Анонимен корисник