Разлика помеѓу преработките на „Синусен бран“

Додадени 9.286 бајти ,  пред 3 години
Создадена страница со: = Синусен бран = Синусен бран или синусоид е математичка крива која ги опишува непр...
(Создадена страница со: = Синусен бран = Синусен бран или синусоид е математичка крива која ги опишува непр...)
(нема разлика)
20

уредувања