Советски Сојуз: Разлика помеѓу преработките

Нема измена во големината ,  пред 4 години
с
нема опис на уредувањето
[проверена преработка][проверена преработка]
сНема опис на уредувањето
сНема опис на уредувањето
|demonym = [[Совети]]
|religion = [[Атеизам|нема]]
|currency = [[Советска рубларубља]] (руб) (SUR)
|currency_code = SUR
<!-- If there are more than 4 leaders, only give first and last&nbsp;— the infobox is not intended to list everything. -->