Разлика помеѓу преработките на „Маса“

Додаден 341 бајт ,  пред 1 година
Отстрането пренасочување кон Маса (физика)
(P.Nedelkovski ја премести страницата Маса на Маса (физика))
Ознака: Ново пренасочување
 
(Отстрането пренасочување кон Маса (физика))
Ознака: Отстрането пренасочување
 
'''Маса''' може да се однесува на<ref>{{ДРМЈ|Маса}}</ref>:
#пренасочување [[Маса (физика)]]
 
* [[Маса (физика)]] - мера за [[инерција]] на едно [[тело]].
* [[Маса (мебел)]] - парче [[мебел]] што се состои од рамна плоча поставена на ногалки.
 
==Наводи==
{{наводи}}
 
{{појаснување}}