Разлика помеѓу преработките на „Штефан Ефенберг“

с
нема опис на уредувањето
с
с
}}
 
'''Штефан Ефенберг''' (роден на [[2 август]], [[1968]] година, во [[Хамбург]]) е поранешен [[Германија | германски]] фудбалски тренер и поранешен [[фудбалер]], [[Среден ред (фудбал)|играч од средниот ред]].
 
Во сезоната 2015-2016, Ефенберг ја водел екипата на [[ФК Падерборн 07|Падерборн]] и тоа за сега му е единствениот тренерски ангажман во кариерата.
 
==Играчка кариера==