Разлика помеѓу преработките на „Предлошка:Планини во Македонија“

с
нема опис на уредувањето
с
с
! align=center style="background:#f5f5f5;" | Име
! align=center style="background:#f5f5f5;" | Висина (м)
! rowspan=11 | {{navbar|Планини во Македонија|plain=1}}
[[Податотека :Šar Mountain, Macedonia.jpg|граничник|центар120п|200п|Шар Планина]]<br><center>[[Шар Планина]]</center>
! align=center style="background:#f5f5f5;" | Ранг
! align=center style="background:#f5f5f5;" | Име
! align=center style="background:#f5f5f5;" | Висина (м)
 
|-
| align=center style="background:#f0f0f0;" | 1 || '''[[Кораб]]''' || 2 .764
| align=center style="background:#f0f0f0;" | 7 || '''[[Галичица]]''' || 2 .288
|-
| align=center style="background:#f0f0f0;" | 2 || '''[[Шар Планина]]''' || 2 .747
| align=center style="background:#f0f0f0;" | 8 || '''[[Стогово]]''' || 2 .273
|-
| align=center style="background:#f0f0f0;" | 3 || '''[[Баба (планина)|Баба]]''' || 2 .601
| align=center style="background:#f0f0f0;" | 9 || '''[[Јабланица]]''' || 2 .257
|-
| align=center style="background:#f0f0f0;" | 4 || '''[[Јакупица]]''' || 2 .540
| align=center style="background:#f0f0f0;" | 10 || '''[[Осогово]]''' || 2 .251
|-
| align=center style="background:#f0f0f0;" | 5 || '''[[Ниџе]]''' || 2 .521
| align=center style="background:#f0f0f0;" | 11 || '''[[Бистра (планина)|Бистра]]''' || 2,.163
|-
| align=center style="background:#f0f0f0;" | 6 || '''[[Дешат]]''' || 2 .373
| align=center style="background:#f0f0f0;" | 12 || '''[[Плачковица]]''' || 1 .754
|-
|}<noinclude>