Поштенски броеви во Србија: Разлика помеѓу преработките

нема опис на уредувањето
(Создадена страница со: '''Поштенските броеви во Србија''' содржат пет броја. Првите два о...)
 
Нема опис на уредувањето
Според [http://www.posta.rs/AdresniKod/Adresovanje_eng.asp], од 1 јануари 2005 е воведен шестоцифрен поштенски формат.
 
[[Категорија:Поштенски броеви по земја|Србија]]
[[Категорија:Списоци за Србија]]
[[Категорија:Комуникации во Србија]]