Разлика помеѓу преработките на „Британски острови“

с
Отстрането уредувањето на Kirill Borisenko (разговор), вратено на последната верзија на Идеологист
(→‎Поврзано: Кирилични карактери.)
с (Отстрането уредувањето на Kirill Borisenko (разговор), вратено на последната верзија на Идеологист)
Ознака: Отповикување
 
 
== Поврзано==
[[Податотека:British Isles Euler Diagram 13-ru.svg|мини|лево|400п|Терминологија на Британските острови {{en}}]]
* [[Велика Британија]]
* [[Ирска]]