Спортска сала Куманово: Разлика помеѓу преработките

с
[проверена преработка][проверена преработка]
Нема опис на уредувањето
 
==Историја==
Спортската сала во Куманово била проектирана од архитектите [[Трајко Димитров]] и [[Живко Гелевски]] во 1979 година. Градбата ја добило Големата награда на Биеналето на Македонската архитектура (БИМАС) во 1981 година. Спортската сала била пуштена во употреба во [[1980-ти|80-тите години]] на [[20 век|20-от век]].<ref>{{cite news |title=Спортската сала во Куманово ќе се реконструира |url=http://build.mk/sportskata-sala-vo-kumanovo-ke-se-rekonstruira/ |accessdate=15 октомври 2018 |publisher=build.mk |date=3 мај 2018}}</ref>
 
== Наводи ==
{{наводи}}