Разлика помеѓу преработките на „Романови“

Додадени 269 бајти ,  пред 3 години
с
с
== Семејно дрво ==
[[File:Romanov-monarques-dynastie-fr.jpg|center|thumb|700px|Семејното дрво на династијата Романови]]
 
[[Категорија:Династија Романови]]
[[Категорија:Европски кралски династии]]
[[Категорија:Руски благороднички семејства]]
[[Категорија:Царска Русија]]