Разлика помеѓу преработките на „Романови“

Додадени 166 бајти ,  пред 3 години
с
нема опис на уредувањето
(Создадена страница со: '''Династијата Романови''' била втора династија која владеела со Русија, од 1613 до абди...)
 
с
'''Династијата Романови''' била втора династија која владеела со Русија, од 1613 до абдикацијата на царот Никола II на 15 март 1917, како резултат на февруарската револуција.
 
== Семејно дрво ==
[[File:Romanov-monarques-dynastie-fr.jpg|center|thumb|700px|Семејното дрво на династијата Романови]]