Разлика помеѓу преработките на „Сперматозоид“

Додадени 92 бајти ,  пред 2 години
нема опис на уредувањето
(embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information)
[[File:Simplified spermatozoon diagram-ru.svg|thumb|Структура на сперма]]
 
'''Сперматозоид''' е машкиот [[Гамета|гамет]] (машка [[пол]]ова [[клетка]]).
 
48

уредувања