Разлика помеѓу преработките на „Британски острови“

→‎Поврзано: Кирилични карактери.
с (поправка на правопис)
(→‎Поврзано: Кирилични карактери.)
 
== Поврзано==
[[Податотека:British Isles Euler Diagram 13-ru.svg|мини|лево|400п|Терминологија на Британските острови {{en}}]]
* [[Велика Британија]]
* [[Ирска]]
48

уредувања